Wiosenna Szkoła EWD 2016 - „Od danych do działania”

PCG Edukacja

oraz

Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego – partner wydarzenia

zapraszają do udziału w kolejnej edycji konferencji Wiosenna Szkoła EWD.

Wiosenne Szkoły EWD odbywają się regularnie od 2008 roku, gromadząc sympatyków metody edukacyjnej wartości dodanej oraz refleksyjnych praktyków oświatowych. To miejsce wymiany doświadczeń dyrektorów szkół i nauczycieli z całej Polski, a dla Zespołu EWD możliwość skonfrontowania wypracowanych metod i sposobów wykorzystania wskaźników EWD z praktykami. Wiele inspirujących pomysłów dotyczących mierzenia efektywności nauczania oraz doskonalenia pracy szkół powstało właśnie na Szkołach EWD. Stosowanie wskaźników EWD wpisuje się w szerszy kontekst pracy z danymi w szkole i podejmowaniu decyzji na podstawie danych. Stąd hasło przewodnie najbliższego spotkania: „Od danych do działania”.

Organizacji tegorocznej edycji Wiosennej Szkoły EWD podjął się zespół PCG Edukacja (Dział PCG Polska Sp. z o.o.) chcąc tym samym kontynuować działania Zespołu EWD prowadzone początkowo w Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, a następnie w Instytucie Badań Edukacyjnych w ramach realizacji projektów systemowych. Inicjatywie tej przyświeca wizja dalszej promocji i podtrzymania trwałości wypracowanych przez te instytucje rozwiązań w zakresie metody EWD i pracy z danymi w szkołach.

Wiosenna Szkoła EWD 2016 odbędzie się 7-8 kwietnia 2016 roku w Warszawie-Miedzeszynie.
Zajęcia poprowadzą członkowie Zespołu EWD wraz z ekspertami PCG Edukacja. Przewidziane są trzy główne ścieżki tematyczne:

1.     Wykorzystanie standaryzowanych testów osiągnięć w praktyce szkolnej.

2.     Jak prowadzić badania własne w szkole?

3.     Metoda EWD w działaniu.

Każda ścieżka to 10-godzinny kurs, prowadzony w grupach jednolitych ze względu na typ szkoły.

Szczegółowe informacje o Wiosennej Szkole EWD, programie i warunkach organizacyjnych można znaleźć na stronie www.pcgpolska.pl/ewd.

Zapraszamy na kolejną Wiosenną Szkołę EWD!

załączniki: