NORMALIZACJA I JA III OGÓLNOPOLSKI KONKURS DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

Nr szybkiej informacji:
Adresat:
Nauczyciele i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, nauczyciele konsultanci i doradcy
Informacja o wydarzeniu:

NORMALIZACJA I JA

III OGÓLNOPOLSKI KONKURS DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

Dostępność dla wszystkich – czyli świat bez barier.

Troska o niepełnosprawnych jest troską o nas wszystkich!

Jak normy mogą pomóc?

Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w ramach upowszechniania działań związanych z edukacją normalizacyjną w szkołach zachęca do udziału w roku szkolnym 2014/2015 wszystkich uczniów, nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli konsultantów i doradców metodycznych do udziału w III Konkursie „Normalizacja i ja”. Organizatorem Konkursu jest Polski Komitet Normalizacyjny. Patronatem honorowym Konkurs objęty został przez: Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Pracy i Polityki Społecznej, Polski Komitet ds. UNESCO, Państwowy Fundusz Osób Niepełnosprawnych, Kuratorium Oświaty w Łodzi, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Podlaskiego Kuratora Oświaty, Ochotnicze Hufce Pracy. Partnerem metodycznym są: Krajowy Ośrodek Wspierania i Rozwoju Edukacji,  Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego,  Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie.

Celem konkursu jest upowszechnienie wśród młodego pokolenia przekonania o roli normalizacji w problematyce dostępności dla wszystkich., zwrócenie uwagi uczniów na rolę norm w ułatwianiu: samodzielnego życia osobom niepełnosprawnym oraz obsługi urządzeń i przyrządów osobom niepełnosprawnym oraz zachęcenie nauczycieli do wprowadzenia tej tematyki do swoich zajęć edukacyjnych..

Rekrutacja do Konkursu trwa od 15 września 2014 roku do 15 stycznia 2015 roku.

Udział w konkursie powinien być poprzedzony rejestracją poprzez wypełnienie Formularza zgłoszenia.

Termin zgłaszania prac konkursowych upływa w dniu 22 stycznia 2015 roku.

Regulamin Konkursu, Formularz zgłoszenia i oświadczenie uczestnika konkursu w sprawie przekazania praw autorskich znajdują się na stronie internetowej Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.

Zadaniem konkursowym dla uczniów - w kategorii „Esej” – jest napisanie opracowania na temat: Dostępność dla wszystkich – czyli świat bez barier. Troska o niepełnosprawnych, jest troską o nas wszystkich! Jak normy mogą pomóc?, w kategorii „Grafika” - stworzenie na ten sam temat pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką w formacje A4. Natomiast zadaniem nauczycieli jest napisanie scenariusza na jedną godzinę lekcyjną na ww. temat. Na ocenę pisemnych prac będą miały wpływ: poprawność merytoryczna, metodyczna, językowa, precyzja, spójność i ogólny odbiór pracy. Autorom najlepszych prac zostaną przyznane cenne nagrody rzeczowe.

Wyniki konkursu będą opublikowane na stronie internetowej Polskiego Komitetu Normalizacyjnego 17 lutego 2015 r.

Prace należy nadsyłać wyłącznie drogą mailową na adres: pknkonkurs@pkn.pl z opcją automatycznego potwierdzenia odbioru.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Konkursie zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej http://www.pkn.pl/konkursy-0  gdzie zamieszczone są:

-      formularz zgłoszeniowy,

-      regulamin konkursu,

-      oświadczenie uczestnika konkursu w sprawie przekazania praw autorskich,

-      zalecana literatura,

oraz do współpracy z konsultantami i doradcami metodycznymi - koordynatorami Zespołów zadaniowych/metodycznych ds. edukacji normalizacyjnej w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, a także odwiedzania strony internetowej ŁCDNiKP w zakładce Edukacja normalizacja: http://www.ooidkz.wckp.lodz.pl/content/edukacja-normalizacyjna.

Opracowała:

Anna Siennicka

Konsultant ŁCDNiKP

Proszę o zamieszczenie „SZYBKIEJ INFORMACJI” na tablicy ogłoszeniowej w pokoju nauczycielskim

Organizator:
Anna Siennicka